image

GESMEK Sergisi Açıldı

GESMEK SERGİSİ AÇILDI

 

GESMEK ürünleri beğeniye sunuldu

 

Gebze Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları GESMEK Yıl Sonu Sergisi’nin açılışı, ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ve ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi.

 

15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanında gerçekleşen serginin açılışına ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün yanı sıra Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Arslan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, ilçe protokolü, GESMEK kursiyer ve idarecileri ile vatandaşlar katıldı

 

22 BRANŞTA 1324 ESER SERGİLENDİ

 

22 branşta eğitim gören 843 kursiyerin 1324 eseri GESMEK’in Geleneksel Yıl Sonu Sergisi’nde Gebzelilerin beğenisine sunuldu. 

 

PROFESYONEL DÜZEYDE ESERLER

 

Açılışta konuşan ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Sergimizin açılışımıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Sergimizde emeği olan tüm kursiyerlerimizi ve kıymetli hocalarımızı canı gönülden kutluyorum. Bu sene gördük ki profesyonel düzeyde eserler çıkmış ortaya. Birazdan sizler de sergimizi gezerken bu farkı göreceksiniz. Birbirinden kıymetli el işi göz nuru eserler sizlerin beğenisine sunulacak. Eğitimlerini tamamlayarak birer eserle taçlandıran GESMEK kursiyerlerimizi de tebrik ediyorum. Her aşamada emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Allah’a emanet olun” ifadelerini kullandı.

 

KURSİYERLERİMİZİ KUTLARIM

 

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler de gerçekleştirdiği selamlama konuşmasında, “Kıymetli hazirun sergi açılışına hoş geldiniz sefalar getirdiniz. 1 yıl boyunca GESMEK’te eğitim gören kursiyerlerimizin el işi eserlerinin yer aldığı sergimiz de bu nadide eserleri hep birlikte göreceğiz. Kursiyer kardeşlerimizi kutluyorum. Hocalarımızı da tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi, ‘sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur’. GESMEK sayesinde sanatla buluşan ve kendini geliştiren kıymetli kursiyerlerimizi kutluyorum. Serginin Gebze’mize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

 

PROTOKOL SERGİYİ GEZDİ

 

Protokol selamlama konuşmalarının ardından protokol üyeleri GESMEK kursiyerleri ile birlikte açılış kurdelesini kesti. Sergiyi gezen protokol üyeleri kursiyerlerden ve hocalardan eserler hakkında bilgi aldı.